Electrical & Instrumentation Engineer Ploiești

Te vei alătura echipei noastre de E&I hardware, care este în principal implicată în proiectarea instalațiilor electrice. Câteva exemple: consumatori, dispunerea panourilor electrice, liste de cabluri, responsabilitatea realizării schemelor elementare (în EPLAN și AutoCad), dispunerea echipamentelor în teren, dispunerea cablurilor, calcule de căldură, pachete de construcții, etc.

Descrierea Postului

Veți fi responsabil/ă pentru proiectele noastre actuale și veți raporta Managerului de Proiect. Sunteți, printre altele, responsabil pentru următoarele:

  • Supravegherea proiectelor în conformitate cu domeniul de aplicare și de planificare convenit.
  • Monitorizarea proiectelor în conformitate cu specificațiile clientului și standardele legale.
  • Crearea documentelor necesare pentru finalizarea cu succes a diferitelor etape ale proiectului.
  • Elaborarea diagramelor elementare, dispunerea panourilor electrice și selecțiile de componente.
  • Veți fi prezent la întâlnirile cu clientul, bine pregătit să raportați demersul proiectului, astfel încât părțile interne și externe să fie întotdeauna ținute la curent cu progresul acestuia.

Cerințe

  • Diplomă de Master în Inginerie, de preferință în Electrotehnică sau Electromecanică.
  • Gândire analitică și găsiți mereu soluții creative.
  • Sunteți comunicativ/ă și lucrați bine în echipă.
  • O abordare bazată pe client este foarte importantă pentru dumneavoastră.
  • În situații de stres, vă păstrați calmul și căutați cea mai bună soluție, menținând în același timp o relație bună cu clientul.
  • Sunteți capabil/ă să vă structurați munca independent și să respectați termenele limită.
  • Lucraţi precis, cu atenție la siguranță.
  • Vă plac provocările și varietatea.
  • Sunteți dispus/ă să călătoriți (de exemplu, pentru punerea în funcțiune a unei instalaţii).
  • Aveți un interes sporit pentru activitatea tehnică cât și cunoașterea și învățarea noilor tehnologii. Inovarea este crucială pentru Contec.
  • Aveți cunoștințe practice de MS Office (inclusiv Access).
  • Preferabil,  aveți cunoștințe tehnice legate de:
    • Calcularea cablurilor
    • Selectarea componentelor electrice
    • Cunoașterea de standarde legale, cum ar fi EN60204.1, etc.
    • Eplan P8 reprezintă un plus
    • Instrumentație & Măsurare și Ingineria de control
    • Automatizarea industrială

Beneficii

  • O cultură organizațională deschisă și transparentă.
  • O structură organizațională orizontală, cu linii de comunicare directe către manageri.
  • Un grad ridicat de flexibilitate, inclusiv program de lucru flexibil și multe posibilități în ceea ce privește planificarea zilelor de concediu.
  • Un grad ridicat de implicare a angajaților (de exemplu, există oportunitatea de implicare din punct de vedere financiar în companie).
  • Un mediu de lucru dinamic și inovator.
  • Posibilitatea de a vă dezvolta și folosi continuu cunoștințele tehnice.
  • Diversitate datorată muncii structurate pe proiecte.
  • Posibilitatea de a lucra într-un mediu internațional.

Solicitarea va fi evaluata de catre Departamentul Resurse Umane al Contec. Pentru orice feedback suplimentar cu privire la solicitarea dumneavoastra , va îndrumam catre Departamentul de Contec Resurse Umane.

Contec

Contec este o companie de consultanță în inginerie de origine belgiană, specializată în automatizarea proceselor de producție. Activitățile noastre includ programare (PLC, SCADA, MES/IT), inginerie electrică și instrumentație (E&I), calcule de putere și siguranța proceselor.

Contec activează în diverse domenii, printre care cel chimic, petrochimic, farmaceutic și alimentar. Pe lângă aceasta, activitățile Contec nu se limitează la proiecte în Belgia. Având un portofoliu cu un număr mare de proiecte internaţionale încheiate cu succes, ne simţim ca acasă lucrând în diferite ţări ale lumii.