Aan de slag bij Rode Kruis-Vlaanderen

Rode Kruis-Vlaanderen telt meer dan 1200 personeelsleden en is voortdurend op zoek naar talent met een stevige motivatie, een niet-aflatend streven naar kwaliteit en met een hart voor mensen. Dankzij hen en onze 14.000 vrijwilligers kunnen we onze missie iedere dag weer uitdragen in de vorm van kwalitatieve hulpverlening.

De zachte missie die ons drijft, belet ons niet om dagelijks te streven naar kwaliteit. Want als humanitaire organisatie willen we ook een goede werkgever en een referentie in de non-profitwereld zijn.

Stafmedewerker Jeugd Rode Kruis, Mechelen

Jeugd Rode Kruis heeft als doel de Rode Kruisgedachte te verspreiden bij kinderen en jongeren. Om die opdracht te realiseren, werkt Jeugd Rode Kruis met vrijwilligers in lokale kernen, in provinciale teams en op nationaal niveau. Deze Jeugd Rode Kruiskernen richten zich naar kinderen en jongeren.

Ter vervanging van een collega op zwangerschapsverlof, gaan we op zoek naar een enthousiaste stafmedewerker die enkele lopende projecten tijdelijk opvolgt en verder uitwerkt.

Functieomschrijving:

 • Je werkt mee aan de uitbouw van het jaarlijks thema, dat op de Startdag begin september wordt afgetrapt met het hele team en een 200-tal vrijwilligers. Je helpt bij de praktische organisatie van dit event (catering, materiaal, … ) en bereidt, samen met je collega’s, het event ook inhoudelijk voor (bv. uitdenken van leerrijke en leuke activiteiten zoals bv. een massaspel, quiz, avondactiviteit, teambuildingsactiviteit,…).
 • Je zorgt voor de update van het lespakket rond het thema ‘hitte’: hiervoor val je terug op de eindtermen voor de 3e graad lager onderwijs en je kennis van methodieken nodig om het pakket te voorzien van inspirerende opdrachten, oefeningen, etc.
 • Je staat in voor de opvolging van het Actieplan Diversiteit dat werd opgemaakt samen met onze vrijwilligers. Concreet organiseer je deze zomer een bijeenkomst voor deze werkgroep en volg je de reeds lopende zaken op.
 • Jaarlijks werkt ons team een vakantieaanbod uit voor kinderen en jongeren uit de opvangcentra voor asielzoekers. Je bent aanwezig op de introductiedag van deze ‘Speelweken’, begin mei (zaterdag 4 mei), en onderhoudt het contact met de vrijwilligers die deze weken begeleiden en met de opvangcentra zelf. Waar nodig, bied je praktische ondersteuning bij de organisatie van de speelweken.
 • Je helpt bij de voorbereidingen van de Dag van de Jeugdbeweging (vergaderingen bijwonen, persmap maken, social media kalender maken en opvolgen, …).
 • Je volgt het communicatieplan rond de kampencampagne (een campagne rond kampen, opgestart vanuit het jeugdwerk) actief op.
 • In het kader van een van onze internationale projecten, bied je administratieve en inhoudelijke ondersteuning (verslaggeving, opvolging mails,…).
 • Je rapporteert aan de manager Eerste Hulp & Jeugd Rode Kruis.

Jouw profiel:

 • Je beschikt minimaal over een bachelorsdiploma in een menswetenschappelijke richting, bij voorkeur van pedagogische/educatieve of maatschappelijke aard.
 • Relevante werkervaring, bij voorkeur in de educatieve sector en/of in het jeugdwerk, is een troef maar geen must.
 • Je beschikt over een stevige set redactionele skills en werkt graag met tekst.
 • Als ondernemend persoon ben je in staat om lopende projecten correct op te volgen.
 • Je bent pragmatisch en oplossingsgericht. Bij vragen aarzel je niet om je collega’s aan te spreken.
 • Je bent communicatief en creatief.
 • Je bent een rasechte teamplayer maar houdt ook van zelfstandig werk.
 • Je beheerst het Engels (mondeling en schriftelijk) en het Frans (mondeling).
 • Je bent bereid tot occasioneel avond- en weekendwerk.
 • Je beschikt over een rijbewijs B en bent bereid je te verplaatsen over de verschillende provincies.

Ons aanbod:

 • Een afwisselende functie met de nodige verantwoordelijkheden en zelfstandigheid.
 • Een dynamisch team van gemotiveerde, geëngageerde collega’s.
 • Een voltijds contract voor een periode vanaf eind april tot begin september.

 

Plaats van tewerkstelling:

Rode Kruis-Vlaanderen, Hoofdzetel, Motstraat 40 te 2800 Mechelen

 

Interesse

Solliciteer online via onze website www.rodekruis.be . Bezorg ons jouw C.V. vergezeld van een gerichte, relevante motivatiebrief.

Ooooopppsss....

Het bedrijf dat u zoekt, werkt niet langer met CVWarehouse.
Maar we hebben een hele hoop vacatures bij andere interessante bedrijven voor u!

Ooooopppsss....

De vacature die je zoekt is niet langer beschikbaar.
Maar we hebben vele andere interessante vacatures voor u!